poniedziałek, 12 września 2011

Drum Bun płynie dalej!Połączone siły sekcji Drum Bun i Sekcji Wigierskiej wraz z przedstawicielami litewskiej Federacji Ateitis wybrały się w weekend majowy na spływ Białą Hańczą. W wyjeździe organizowanym przez Janka Lipskiego i Witka Kunickiego-Goldfingera wzięło udział 12 osób. 


29 kwietnia wyjechaliśmy do Suwałk, skąd już z kajakami przewieziono nas na Litwę do miejscowości Wiesieje skąd w sobotę rano zaczęliśmy spływ. Po przepłynięciu jeziora Hańcza (litewskiego) wpłynęliśmy na Białą Hańczę, rzekę która stanowiła główny cel naszego wyjazdu. Nie zawiedliśmy się! Trzy dni spływu spędziliśmy w pięknych okolicznościach dzikiej przyrody. 


Z powodu zimnej i pochmurnej pogody byliśmy jedynymi śmiałkami, którzy chcieli zmierzyć się z rzeką już na przełomie kwietnia i maja. A było z czym się mierzyć! Kręta Hańcza poprzecinana była licznymi zwalonymi drzewami. Przy szybkim momentami nurcie stosunkowo łatwo było nabrać wody przez burtę lub wręcz wywrócić kajak, o czym przekonali się niektórzy z nas. Miejscami trzeba też było uważać na mielizny.


Przez cały wyjazd bardzo pomagali nam Milda i Andrius, z Litewskiej Katolickiej Federacji Ateitis. Dzięki ich szerokim znajomościom na każdym kroku byliśmy bardzo gościnnie przyjmowani. 1 maja, w niedzielę beatyfikacji Jana Pawła II, wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej podczas której słychać było cztery języki: angielski, litewski, łacinę i polski. 


Wieczorami, gdy wszyscy zdążyli już rozbić namioty, zjeść coś ciepłego i wysuszyć mokre rzeczy dzieliliśmy się przy ognisku spostrzeżeniami dotyczącymi naszych organizacji i uczyliśmy się wzajemnie popularnych w naszych krajach piosenek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz