piątek, 16 września 2011

Czwartek i piątek w doborowym towarzystwie

Pozdrowienia z Grecji!


Wczoraj dzień był nieco luźniejszy, co bardzo cieszy, bo pogoda naprawdę zniechęca do siedzenia w jednym miejscu. Pierwszą część dnia zajęło nam wysłuchanie raportu Zarządu europejskiej części JECI-MIEC. Nie wdając się w szczegóły, trzeba podkreślić, że ci ludzie włożyli na prawdę wiele wysiłku, by postawić na nogi współpracę między organizacjami.


Po obiedzie mogliśmy wybierać między wypadem do miasta Korfu lub plażowaniem. Jako godni przedstawiciele Drum Buna zdecydowaliśmy się na trzecie rozwiązanie i wraz z kilkoma znajomymi poszliśmy na morderczą wyprawę w góry. Korfu jest jedną z nielicznych zalesionych wysp i dla tego tak chętnie odwiedzaną przez turystów. Górskie wycieczki nie należą jednak najwyraźniej do tradycyjnych rozrywek, bo dużo wysiłku kosztowało nas znalezienie ścieżki. Mogliśmy za to spróbować dziko rosnących migdałów, winogron oraz dziwnych małych owoców w smaku przypominających daktyle.

Jak uczy doświadczenie nabyte podczas kikowskich eskapad najmilszą częścią wycieczki jest ta kiedy zrzuciwszy z siebie ubrania ląduje się w cudownie chłodnej morskiej wodzie.

Dzisiejszy dzień był za to typowym dniem pracy, ale z perspektywy przyszłości JECI-MIEC najważniejszym. W komisjach (my zasiedliśmy w programowej i statutowej) ustaliliśmy plany na najbliższe cztery lata. Następne spotkania będą dotyczyły roli studentów w jednoczącej się Europie, zwłaszcza poprzez udział w życiu politycznym i społecznym. Poruszymy też społeczne problemy studentów – migracji, wchodzenia na rynek pracy, pracowania podczas studiów i rozwoju jako osoby ludzkiej.

Planujemy szkolenia dotyczące wykorzystania mediów w pracy organizacji studenckich oraz spotkania kapelanów ruchów zrzeszonych w Koordynacji – propozycję przedstawił Janek Murawski.

W dalszej perspektywie planowana jest wyprawa rowerowa – forma znana w środowisku kikowskim.

Wszystko omówiliśmy potem na zebraniu plenarnym, które prowadził Janek Lipski.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz