czwartek, 20 października 2011

Nasz udział: w sprawie zakazu używania min przeciwpiechotnych


Oprócz udziału w tworzeniu polityki młodzieżowej Warszawy, o czym jest mowa w poprzednim poście, mamy możliwość uczestniczenia w jeszcze jednym projekcie - tym razem o znaczeniu globalnym. Jego częścią jest wywieranie nacisku na posłów nowo wybranego Sejmu i uwrażliwianie społeczeństwa szerzej - na przykład uczniów w szkołach.

Chodzi o zakaz używania min przeciwpiechotnych. Konwencja ottawska, zakazująca używania tego rodzaju broni, była podpisana już 11 lat temu, ale nasz parlament jeszcze jej nie ratyfikował, w odróżnieniu od wszystkich pozostałych krajów Unii Europejskiej i naszych sąsiadów, w tym Ukrainy i Białorusi.


Kilka szkół na terenie Warszawy i Krakowa, organizacje młodzieżowe i studenckie wezmą udział i poprowadzą warsztaty na temat min przeciwpiechotnych a także akcje pisania listów „od serca” do polskich polityków, zwłaszcza tych, którzy zwyciężyli najnowsze wybory parlamentarne. Przedstawiciele młodzieży przyjadą 28 listopada do Warszawy, by wręczyć zebrane listy parlamentarzystom. Część listów zostanie wręczona osobiście, podczas gali z udziałem polityków, ekspertów i aktywistów, a część listów trafi do skrzynek pocztowych parlamentarzystów w budynku Sejmu - czytamy na stronie projektu.

W akcję zaangażowany jest warszawski KIK, Polski Czerwony Krzyż i Żydowskie Stowarzyszenie Czulent z Krakowa, a jej sponsorami są Religions for Peace i International Campaign to Ban Landmines Cluster Munition Coalition.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z zarządem Drum Bun (drum.bun@kik.waw.pl), a o tej sprawie będziemy wspominać i na naszych najbliższych spotkaniach. Następne będzie jutro (piątek 21 października) o 18.30 w siedzibie KIK. Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz