wtorek, 18 października 2011

Partycypacja obywatelska, urodziny KIK i piątek świętomarciński

Czy niektórzy z Was nie wędrują czasem myślą w przeszłość - w czasy Ateńskiej demokracji? Czy nie było by dobrze stanąć na jakiejś współczesnej Agorze i pewnym siebie głosem powiedzieć jak naszym zdaniem powinna wyglądać rzeczywistość? Czy nie byłoby miło później spoglądać na budowane w porcie okręty wiedząc, że to nasze zdanie zadecydowało o ich powstaniu?

Drum Bun został zaproszony do udziału w pracach Zespołu ds. polityki młodzieżowej  m. st. Warszawy. Zadaniem Zespołu jest przygotowanie konkretnych propozycji rozwiązań w dwóch aspektach: poprawy jakości życia młodych warszawiaków oraz wzmocnienia ich inicjatyw i udziału w życiu społecznym miasta.

Zależy nam, żeby nasz udział w pracach zespołu (obok fundacji, organizacji młodzieżowych i samorządów studenckich) był profesjonalny i możliwie pełnie wyrażał opinię naszego środowiska.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w najbliższy piątek (21 października) o 18:30 do siedziby Klubu przy ul. Freta 20/24A.

W najbliższy weekend KIK obchodzi 55 urodziny! A my ("szanowny Drum Bun") zostaliśmy imiennie zaproszeni! Przybywajcie zatem licznie 24 października (poniedziałek) na 18:30 do siedziby Klubu. Między innymi zostanie wręczona nagroda Pontifici - Budowniczemu Mostów. Więcej informacji: Facebook/strona.


KIK ostatnio zabrał głos w sprawie różnych niepokojących zjawisk społecznych, które dane nam było ostatnio w Polsce obserwować. Stanowisku Klubu można przeczytać na stronie KIK-u lub w skrócie na stronie Gazety Wyborczej.

W następny piątek, 28 października o 19.30 w klasztorze obok kościoła św. Marcina na Piwnej (Stare Miasto) odbędzie się drugi w tym roku piątek świętomarciński (relacja z pierwszego spotkania będzie niebawem dostępna na naszym blogu). Kontynuujemy czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, z ks. Sławkiem Szczepaniakiem jako przewodnikiem. Zapoznajemy się z treścią Katechizmu, dyskutujemy o wątpliwościach, niejasnościach i wszystkim, czego nie zrozumieliśmy i z czym się nie zgadzamy.

Następne spotkanie poświęcone będzie drugiemu rozdziałowi KKK, "Bóg wychodzi naprzeciw człowiekowi".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz