piątek, 11 listopada 2011

O górskich wędrówkach Polaków z Litwinami

Dziś, w Dzień Niepodległości, omawialiśmy szczegóły letniego wyjazdu w Beskidy z młodzieżą z Litewskiej Katolickiej Federacji Ateitis (pisaliśmy o tym w jednym z poprzednich postów).

Dwaj członkowie Robura, Janek Murawski i Janek Lipski, spotkali się dzisiaj na roboczym śniadaniu z Mildą Vitkutė, szefową Komitetu Spraw Międzynarodowych.

Podczas wyjazdu chcielibyśmy przede wszystkim stworzyć okazję do poznania się podczas wspólnych wycieczek górskich, wspólnych zabaw i wspólnych dyskusji na współczesne tematy społeczne, żywe i w Polsce, i na Litwie, z perspektywy naszej wiary chrześcijańskiej.

Tematyka jest na razie ogólna i obie strony otwarte są na dalsze pomysły.

Pojawiło się też pytanie o termin wyjazdu. Dla Litwinów najlepszym terminem jest 14-20 sierpnia, ale możemy zaproponować inny termin w sierpniu czy pod koniec lipca (po obozach Sekcji: Rodzin i Wigierskiej). Ten temat będzie jednym z poruszanych na tegorocznym Walbunie, który zbliża się wielkimi krokami.1 komentarz:

  1. brawo dla Was, bardzo mi się podoba pomysł na integracje z Litwinami, jest on bardzo ciekawy! Kiedys popularne były wyjazdy na zachód, a teraz inne kierunki to szansa na przyciągniecie jeszcze kogoś do działania! fajnie!

    OdpowiedzUsuń