wtorek, 12 marca 2013

Wyjazd do Francji z JECIMIECiem


JECI MIEC TRAINING SESSION 2013 PELTRE

                                                         Marysia, $więcik i Aga

Jeci Miec (Jeune Etudiant Catholique International & International Movement of Catholic Students )   to europejska organizacja zrzeszająca młodzieżowe organizacje katolickie z całej Europy.
Kilka razy do roku odbywają się zjazdy reprezentantów organizacji członkowskich. Spotkania te mają różny charakter: rekolekcyjny, warsztatowy, integracyjny... Tym razem odbyły się tzw. Training sessions - seria warsztatów przygotowujących członków organizacji do...


“Equipping Young People for the Responsibilities of Tomorrow’s Europe” in PeltreReprezantami DrumBuna byli:

Agnieszka Osińska, były członek Robura, studentka
Maria Przeciszewska, Quendi, licealistka
Święcik, Quendi, członek Robura, licealista.


Od 2 do 9 marca 37 reprezentantów 16 krajów dyskutowało razem o aktywnym uczestniczeniu w społeczeństwie oraz przygotowywaniu młodzieży do bycia członkiem takiego społeczeństwa. Podczas warsztatów z ekspertami oraz debat poruszono między innymi tematykę wpływania na decyzje władzy przez młodych, aktywizacji młodzieży, promowania nieformalnej edukacji oraz przygotowano tzw. Toolkit - zestaw gotowych czynności oraz wydarzeń, jakie mogą realizować organizacje członkowskie Jeci Miecu, aby realizować powyższe projekty w duchu solidarności katolickiej oraz promowania wartości moralnych.


Wyjazd współfinansowany przez KIK oraz EYF odbył się w malowniczym klasztorze w miejscowości Peltre na południe od Metz. Wraz z młodymi z krajów ościennych, ale i tak egzotycznych miejsc jak Armenia czy Chile doagadywano się wspaniale, a polska kiełbasa zrobiła furorę podczas francuskich śniadań...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz